



Diane Doedijns @diane.loveyourselffirst

Diane Doedijns is een vrouw die haar leven en missie samenvat in één krachtige zin: “Love yourself first.” Voor Diane is zelfliefde geen trend of slogan, maar een diepgaand proces dat haar heeft gevormd tot de vrouw die zij vandaag is. Haar reis begon op het moment dat zij besloot hulp te zoeken, zichzelf onder ogen te komen en te werken aan haar zelfwaardering. Wat ooit werd overschaduwd door vergelijking, onzekerheid en pijnlijke ervaringen uit het verleden, groeide uit tot innerlijke kracht, bewustzijn en zelfacceptatie.
Als Ms Voluptuous Netherlands – en binnenkort Ms Voluptuous Holland – laat Diane zien dat schoonheid geen maat, vorm of vast kader kent. Ze bewijst dat ware schoonheid ontstaat wanneer innerlijke rust, authenticiteit en zelfrespect samenkomen. Op en buiten het podium put zij kracht uit zelfliefde, waardoor ze durft te stralen zonder zich te laten leiden door verwachtingen van anderen.
Diane wil vrouwen – en iedereen die dat nodig heeft – inspireren om zichzelf op de eerste plaats te zetten. Door open te zijn over haar eigen proces, inclusief de moeilijke momenten, creëert zij herkenning en verbinding. Met workshops, events en creatieve initiatieven bouwt zij aan een community waarin kwetsbaarheid en kracht hand in hand gaan. Haar boodschap is helder: je bent al genoeg, precies zoals je bent.

1.- Diane, jouw motto is “Love yourself first”. Wat betekent deze boodschap voor jou persoonlijk?
Deze boodschap betekend heel veel voor mij. Zelfliefde is een heel lastig iets om te behalen maar als je er eenmaal een beetje van bezit dan maakt dat het leven zo veel fijner. Dan ga je heel anders naar jezelf kijken en voelt het echt veel beter.
Voor mij is het echt mijn lijfspreuk, mijn doel, mijn missie en mijn moeilijkste weg die ik genomen heb. Daarom vind ik het ook zo belangrijk om andere daarmee te helpen.
2.- Wanneer begon jouw reis naar zelfliefde en wat was het keerpunt in jouw leven?
Mijn reis begon een aantal jaren terug toen ik in therapie ging en ging werken met “het vat van zelfwaardering”.
Ik vergeleek mijzelf met andere, was jaloers, kon mijzelf totaal niet mooi vinden…. Dus daar moest wat aan gebeuren.
En het is niet zo dat ik therapie heb gehad dus dat ik nu zelfliefde heb…. Dat is een reis waarin je blijft werken aan jezelf en ermee bezig bent.

3.- Hoe helpt zelfliefde jou om sterk te blijven, zowel op als buiten het podium?
Zelfliefde helpt mij om anders naar mijzelf te kijken. Het zorgt ervoor dat ik mijzelf niet ga vergelijken met andere waardoor ik mijzelf dus ook niet minder ga voelen. Het geeft mij de kracht om te denken “vind je het er niet mooi uitzien, dan kijk je toch de andere kant op”. En natuurlijk is dit niet altijd zo. Maar als mijn zelfliefde sterk is dan voel ik mij ook sterk. En dan heb ik ook de kracht om te stralen zoals ik wil stralen en hopelijk andere daarmee ook te inspireren
4,. Wat betekent het voor jou om jezelf volledig te accepteren in een wereld vol verwachtingen?
Dat betekend dat ik de kracht heb om mijn eigen ik te zijn. Om mij te voelen hoe ik mij wil voelen. Om te zijn wie ik wil zijn en niet wie andere willen dat ik ben. Dat is lastig in deze wereld maar maakt het leven vind ik zo veel leuker.
Je hoeft niet te voldoen aan verwachtingen van andere. Het is vooral belangrijk dat je voldoet aan de verwachtingen van jezelf. En dan nog belangrijker niet teveel van jezelf te vragen, dus wel realistische dromen of doelen stellen.

5.- Hoe wil jij Nederlandse vrouwen inspireren om zichzelf op de eerste plaats te zetten?
Door te laten zien dat het oké is om jezelf te zijn. Dat iedereen wat moois heeft hoe je er ook uitziet. Dit ga ik doen door verschillende leuke dingen te organiseren zoals fotoshoot events, workshops, uitjes… nu al zin in!
En nog veel belangrijker is om de vrouwen ook een kijkje te geven in mijn proces. Ook laten zien dat het niet altijd lukt om sterk te zijn. En ik wil natuurlijk niet alleen vrouwen inspireren maar ook de mannen…. Eigenlijk iedereen die het nodig heeft.
6.- Op welke manier draagt jouw titel bij aan jouw missie om zelfliefde te verspreiden?
Deze titel laat zien dat ook al ben je een volle dame je ook mee kan doen aan een miss verkiezing. Dat je ook onderdeel kan worden van een echte sisterhood. Een geweldig traject en geweldige ervaring kan hebben. Dit laat zien dat wat je vroeger ook vertelt is of wat je misschien nu wel vertelt is… je je eigen pad moet volgen. Doen wat voor jou goed voelt en je niet laten tegenhouden door andere.

7.- Welke rol speelt innerlijke schoonheid in jouw definitie van ware schoonheid?
Dat vind ik een hele grote rol spelen. Ik ben van mening dat ook al ben je nog zo prachtig, als je van binnen niet mooi bent dan vind ik je ook geen mooi persoon. Een mooie persoonlijkheid maakt ook dat je dat naar buiten straalt en maakt je vind ik een veel mooier persoon.
8.- Hoe ga je om met onzekerheden en negatieve stemmen van buitenaf?
Die zijn er helaas genoeg, vroeger wel meer als nu merk ik. Vroeger ben ik veel gepest en dat heeft er zeker voor gezorgd dat mijn onzekerheid heel hoog was en mijn zelfbeeld erg laag. Nu trek ik mij er veel minder van aan maar dat wil nog niet zeggen dat het me niks doet. Als ik minder in mijn vel zit dan kunnen die woorden mij alsnog raken. Maar gelukkig niet meer zo erg als vroeger.
9.- Wat zou je zeggen tegen een jonge vrouw die moeite heeft om van zichzelf te houden?
Stop met luisteren naar andere maar ga luisteren naar jezelf. Probeer het mooie van jezelf in te zien want het is er! Ga op zoek naar wie jij bent en volg vooral je eigen weg. Als je ergens tegenaan loopt of het is even moeilijk ben ik een luisterend oor.

10.- Hoe creëer jij dagelijks momenten van zelfzorg en zelfrespect?
Ik vind het heerlijk om in de ochtend mijn Make up op te doen. Dan voel ik mij mooi en verzorgd. Ook vind ik het heerlijk om na een lange dag een caramel cappuccino te maken en nog even met de hond op de bank serie te kijken. Dat is echt even een momentje voor mijzelf.
11.- Wat heb jij geleerd over kracht en kwetsbaarheid tijdens jouw reis als Ms Voluptuous Netherlands?
Het belangrijkste wat ik heb geleerd is dat het oké is om jezelf te zijn. Dat je je niet anders voor moet of hoeft te doen. Ook heb ik heel veel kracht gehaald uit het mooie traject en de geweldige meiden die ik daar heb leren kennen. Onderdeel maken van een sisterhood met allemaal dezelfde mindset heeft zoveel kracht en liefde. Een geweldige ervaring die ik deze oktober weer mag doen maar dan als Ms Voluptuous Holland.

12.- Hoe kan zelfliefde volgens jou de samenleving positiever veranderen?
Mijn mening is dat als meer mensen van zichzelf houden en dus ook met zichzelf bezig zijn ze minder tijd hebben om negatief te zijn over andere. De mensen zullen sterker en mooier zijn en dit ook uitstralen. Met mooier bedoel ik in dit geval dat ze zich van binnen ook mooi voelen en dat zie je!
13.- Wat betekent het voor jou om een rolmodel te zijn voor vrouwen in Nederland?
Dat betekend heel veel voor mij. Ik wil met mijn boodschap “love yourself first “ heel veel mensen helpen en inspireren om anders naar zichzelf te kijken. Ik ben nu hard bezig om het nog groter en belangrijker te maken dan het nu al is. Dat is mijn doel en mijn missie.

14.- Welke dromen heb jij voor de toekomst en hoe blijft jouw motto daar altijd centraal staan?
Ik heb een aantal dromen…. Ik zou graag een winkel willen hebben die lingerie, gala jurken, mode en hakken voor voor vrouwen verkoopt. Met daarnaast ook een versie van deze winkel voor mannen. Zo zou ik het totaal aanbod kunnen bieden in een veilige gezellige omgeving. Zelfliefde voor iedereen verspreiden. Maar ook zou ik graag een eigen lunchroom willen…. Liefde gaat door de maag zeggen ze toch. Ik vind het heerlijk om mensen te laten genieten van het lekkers wat ik maak.
15.- Als je één boodschap mocht meegeven aan alle vrouwen die dit lezen, wat zou dat zijn?
Dat is een makkelijke: love yourself first, wees lief voor jezelf, volg je eigen pad en laat niemand je iets wijs maken.

Interview door Jaime Mybs met Diane Doedijns – Nederland
Nederlandse taal
Geautoriseerd interview : Diane Doedijns – Perumira – Jaime Mybs
Alle rechten voorbehouden op naam van Diane Doedijns – Perumira – Jaime Mybs
